W co ubrać niemowlę na wiosenny spacer ?

Artykuł sponsorowany

Nareszcie wiosna ! Wszyscy z nadzieją wypatrują słońca i czekają na ciepłe dni. A rodzice z pewnością już nie mogą doczekać się spacerów z dziećmi. Jeśli mają to być pierwsze wiosenne spacerki Waszego niemowlaka, wówczas warto się do nich odpowiednio przygotować i przemyśleć jak powinna wyglądać wiosenna wyprawka dla dziecka. Jak zatem ubrać maleństwo, by i ono mogło cieszyć się wiosną , a jednocześnie nie zachorowało?

Więcej

Jak zrobić udane przyjęcie w domu?

Artykuł sponsorowany

Impreza domowa nie musi być mniej atrakcyjna, niż ta zaplanowana w większej sali, restauracji czy barze. Grunt, żeby party było perfekcyjnie zorganizowane, a detale przemyślane. Wbrew pozorom, przygotowanie tego rodzaju przedsięwzięcia nie jest trudne, wymaga tylko wcześniej przeprowadzonych działań i pewnej dozy kreatywności. Ważne jest również dopasowanie konwencji do okazji, inaczej bowiem będą wyglądały urodziny dziecka, imieniny osoby dorosłej, a zupełnie odmiennie na przykład osiemnastka, parapetówka czy pępkowe. Dowiedz się więc, na co warto zwrócić uwagę i jak zrobić udane przyjęcie w domu!

Więcej

Produkty z drogerii – najlepsze hity kosmetyczne w najlepszych cenach

Artykuł sponsorowany

Wiele osób uważa, że drogeria wcale nie jest najlepszym miejscem na zakup kosmetyków. Twierdzą, że marki oferowane przez lokalne sieci są nieciekawe i oferują produkty niższej jakości. Jednak to nie do końca prawda: w popularnej drogerii także można znaleźć wiele świetnych kosmetyków za niewielkie pieniądze. Ich zalety doceniły już blogerki i gwiazdy; czas, byś przekonała się o nich i ty!

Więcej

Coś na Dzień Dziadka i Babci – uczucia zawarte w przedmiotach

Artykuł sponsorowany

Święta Bożego Narodzenia 2017 to już wspomnienie. Doświadczyliśmy ich magii, spotkaliśmy się z bliskimi i wymieniliśmy się prezentami. Tymczasem już za chwilę kolejne ważne święta: Szlachetny obyczaj okazania uczuć dziadkom i babciom. Aby sprawić im prawdziwą satysfakcję z ich święta, nie warto iść na komercyjną łatwiznę – nie kupuj gotowych zestawów prezentowych w marketach, nie kupuj czegoś na szybko i hurtowo. Włóż serce w prezenty dla babci i dziadka, a ich uśmiech obudzi w Tobie radosny nastrój. Pamiętaj: Uczucia zamiast pustych przedmiotów!

Więcej

3 miejsca, które warto odwiedzić z dzieckiem w czasie ferii zimowych

Artykuł sponsorowany

Przerwa świąteczna to dobry moment na to, żeby zaplanować przebieg ferii zimowych dziecka. W końcu niektóre województwa m.in. zachodniopomorskie i mazowieckie, rozpoczynają przerwę semestralną już 2 tygodnie po Nowym Roku! Jednym z najlepszych sposobów na umilenie tego czasu są wyjazdy, nawet te kilku- lub jednodniowe. Poniżej przygotowaliśmy listę 3 miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem w czasie ferii zimowych.

Więcej

Jak ozdobić pokój dziecka na Boże Narodzenie. Porady i inspiracje

Artykuł sponsorowany

Jak ozdobić pokój dziecka na Boże Narodzenie. Porady i inspiracje
Nawet jeśli nie białe i mroźne, to i tak najbardziej wyczekiwane ze wszystkich świąt w roku. Boże Narodzenie, czyli czas spełniających się marzeń, zwłaszcza tych dziecięcych. Chwile niecierpliwego oczekiwania na pierwszą gwiazdkę i św. Mikołaja z workiem prezentów, intensywnych zapachów świerku lub jodły oraz korzennej woni lukrowanych pierników. Święta pełne wyjątkowych chwil spędzanych z rodziną w radosnej atmosferze domowego ogniska. W oczekiwaniu na 25 grudnia coraz chętniej ozdabiamy mieszkania świątecznymi dekoracjami, sprawiając, że bożonarodzeniowy klimat trwa o kilka tygodni dłużej. Jakie ozdoby w pokoju dziecięcym umilą ten trudny czas oczekiwania na pierwszą gwiazdkę naszym najmłodszym domownikom? Przygotowaliśmy kilka propozycji.

Więcej

Wielkie strachy młodych rodziców, czyli pierwsze tygodnie życia niemowlaka

Mogłoby się wydawać, że po tylu już tysiącach lat narodzin człowieka, cud z nimi związany wszystkim już spowszechnieje. Nic podobnego! Nadal sposób, w jaki przychodzimy na świat i pierwsze miesiące życia niemowlaka są czymś niezwykłym, a obok swojej wyjątkowości proces ten przynosi szereg rodzicielskich wyzwań, która zazwyczaj budzą nieuzasadniony lęk.

Wszystkie młode mamy oraz tatusiowe przez pierwsze miesiące życia maleństwa muszą oddać mu się całkowicie. Jakby nie było niemowlak to istotka niezwykle bezbronna i w 100 procentach niesamodzielna, którą na dodatek trzeba sprawnie zaadaptować do zupełnie nowego dla niej otoczenia. Więcej

Kolki u niemowląt – jak możesz ulżyć swojemu dziecku w tym trudnym okresie?

Artykuł sponsorowany

Jeśli niemowlę płacze, a przy tym gwałtownie podkurcza nogi i nerwowo się pręży, prawdopodobnie ma kolkę. To uporczywa przypadłość, która dopada niemal wszystkie maluchy. Pojawia się nieoczekiwanie, gdy dziecko skończy trzy tygodnie i równie nagle znika, gdy niemowlak osiągnie wiek czterech miesięcy. Skąd bierze się kolka u niemowląt, jakie są jej objawy i czy można jej zapobiec? Odpowiedzi na te pytania, można znaleźć w tekście poniżej.

Czym jest kolka niemowlęca?

Kolka występuje u niemowląt między trzecim tygodniem, a czwartym miesiącem życia, po czym znika bez śladu. To przypadłość prawidłowo rozwijających się dzieci, których naturalne potrzeby są na bieżąco zaspokajane. Nie ma zatem mowy o reakcji na przegrzanie czy dostarczenie maluchowi niewystraczającej ilości pokarmu. Jej znakiem rozpoznawczym jest długotrwały płacz, tylko w taki sposób dziecko może zasygnalizować swoje potrzeby, również te emocjonalne. Jednak, żeby można było mówić o kolce, płacz musi spełniać kilka warunków, a mianowicie powinien: Więcej

Zaburzenia sensoryczne u dziecka – przyczyny, objawy, leczenie

Artykuł sponsorowany

Prawidłowy rozwój dziecka to jedno z największych pragnień każdego rodzica. Warto bacznie obserwować swojego maluszka już od pierwszych dni życia, aby nie przeoczyć nawet najmniejszego sygnału, który może świadczyć o pewnych nieprawidłowościach. Należy też wspierać rozwój dziecka, dostarczając mu nowych bodźców, dzięki którym nabywa wiedzę i doświadczenie. Ich niedobór może bowiem doprowadzić do zaburzeń integracji sensorycznej. Czym jest to schorzenie? Jak się objawia i czy można zniwelować jego skutki? Odpowiedzi na te pytania powinni znać wszyscy rodzice.

Więcej

Sucha skóra u niemowlaka

Spis treści
  1. Codzienna kąpiel

Artykuł opracowany z partnerem

Problem suchej skóry u noworodków i niemowlaków jest dość częsty. Wynika on między innymi z niewykształcenia odpowiedniej bariery ochronnej. Stąd też konieczne jest właściwe dbanie o ciało maluszka. Sucha skóra u niemowlaka wymaga dość czasochłonnej pielęgnacji. Jakie zabiegi należy regularnie wykonywać?

Codzienna kąpiel

Niezmiernie ważnym elementem codziennej pielęgnacji suchej skóry u niemowlaka jest codzienna kąpiel. Z pewnością niekorzystnie wpływa tutaj zbyt długi czas spędzony w wodzie. Mycie powinno zajmować około pięciu minut, a maksymalnie dziesięć. Najlepsza temperatura wody dla dzieci z wrażliwą skórą to 36 do 37 stopni Celsjusza. Jeśli damy zbyt ciepłą wodę bądź przedłużymy czas kąpieli, to możemy uszkodzić warstwę lipidową, co nasili przesuszenie skóry. Wtedy pojawić się mogą również nieprzyjemne podrażnienia. Więcej